Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 03.09.2017

1. Dzisiaj dwudziesta druga Niedziela zwykła. Dzień imienin Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski. Z racji imienin o godzinie 12.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Solenizanta.

2. Jutro – 4 września uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą:
- o   8.00 szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie z terenu naszej parafii;
- o 10.00 szkoła katolicka – tej Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Biskupa Grzegorz Kaszak.

3. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 6.30, 7.00 i 18.00, w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 (od dzisiaj) i 19.00. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00, a w piątki – na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
Kancelaria od jutra czynna od 10.00 – 12.00 i od 16.00 – 17.30.

4. W najbliższą środę do kościoła pw. św. Stanisława w Czeladzi pielgrzymować będą chorzy z całej naszej diecezji. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka o godzinie 10.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania.

6. W piątek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Po każdej Mszy świętej ponowimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi - zapraszamy wszystkich jak najliczniej!

7. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

8. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca Msza święta w intencji Żywego Różańca o 8.00 i zmiana tajemnic różańcowych – zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy i wstępowanie w szeregi tej wspólnoty. W środę po Mszy świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego.

9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Zofia Lisiuk, + Andrzej Cuber, + Regina Szatan – polecamy ich Bożemu Miłosierdziu i Waszym modlitwom. Msza święta w ich intencji jutro o godzinie 18.00 – zapraszamy rodziny pogrążone w żałobie.

11. Wszystkim z serca błogosławimy życząc błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia – „Szczęść Boże".

 

Szukaj

Licznik

Dziś74
Wczoraj929
W tym miesiącu11522
Wszystkich1174382

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information