Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą - 01.10.2017

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej wspólnocie odpust parafialny MB Różańcowej. Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Prałat Antoni Idasiak – budowniczy i wieloletni proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej.

2. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o 17.15 – w niedzielę po Mszy świętej o 16.00. Dla dzieci raz w tygodniu – w czwartek o godzinie 16.30, dla młodzieży także w czwartek o 17.15. W najbliższy czwartek – 5 października o 16.00 poświęcenie i wręczenie różańca dzieciom z klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej – zapraszamy z rodzicami.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa rano podczas Mszy św. o 6.30 i 7.00, po południu po Godzinie Miłosierdzia od 15.00. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas.

4. Liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku przypada 7 października, w sobotę. W związku z ogólnopolską inicjatywą „Różaniec do granic" zapraszamy do kościoła na godzinę 14.00 na specjalne nabożeństwo różańcowe – odmówimy cztery części różańca.

5. W przyszłą niedzielę już po raz 17. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę" w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać" za składane ofiary.

6. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. W środę – 4 października św. Franciszka z Asyżu. W czwartek – 5 października – patronuje nam św. Faustyna Kowalska, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000; jej relikwie znajdują się w naszym kościele.

7. Spotkanie Sodalicji Mariańskiej w czwartek – 5 października o 15.30 w oratorium na plebani – serdecznie zapraszamy.

8. Przy wyjściu z kościoła prosimy dzisiaj o ofiary do puszek na wsparcie działalności naszej parafialnej i diecezjalnej Caritas – „Bóg zapłać" za życzliwość i ofiarność!

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł: + Bronisław Massalski – rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

11. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólne przeżycie dzisiejszej uroczystości i z serca błogosławimy!

 

Szukaj

Licznik

Dziś74
Wczoraj929
W tym miesiącu11522
Wszystkich1174382

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information