Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą - 29.10.2017

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), których data konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość poświęcenia. Nasza świątynia została konsekrowana przez Biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego dnia 26 kwietnia 1959 roku.

2. W środę, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z naszym Ojcem w niebie. Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00 i 19.00; na naszym cmentarzu o 10.00, 11.15, 12.30 i 15.00. Procesja na cmentarzu połączona z poświęceniem grobów odbędzie się o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji, aby modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia.

3. Pierwszą z ośmiu Mszy świętych oktawalnych odprawimy na cmentarzu parafialnym o 15.00.
od 2 do 8 listopada – codziennie różaniec za zmarłych z wyczytywaniem wypominków oktawalnych o 17.00 i o 18.00 Msza święta oktawalna, w przyszłą niedzielę różaniec po Mszy św. o 16.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
– w dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki – roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe.
– w uroczystość Wszystkich Świętych Ks. Diakon będzie zbierał na cmentarzu ofiary na potrzeby seminarium. „Bóg zapłać" za wszystkie ofiary.

4. W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze święte w naszym kościele o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszy świętej o 9.00 „Zaduszki szkolne" z udziałem uczniów naszej szkoły. Zaduszki szkolne „Staszica" w piątek o godzinie 18.00 – zapraszamy!

5. Przypominamy, że:
- wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień;
- wierni, którzy w dniu Wszystkich Świętych (od południa) i w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz, Wierzę, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: Spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego. W intencji Ojca Świętego można odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: okazja do spowiedzi w piątek podczas Mszy świętych porannych i od 15.00 po Godzinie Miłosierdzia.

7. W pierwszą sobotę miesiąca – 4 listopada o godzinie 16.00 wyruszy z naszego kościoła tradycyjna procesja różańcowa do parafii św. Józefa w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi – zapraszamy.

8. Życzymy wielu łask Bożych wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny.

9. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!

 

Szukaj

Licznik

Dziś74
Wczoraj929
W tym miesiącu11522
Wszystkich1174382

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information