Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu - 03.12.2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...". Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

3. Od jutra tradycyjne Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny: o 6.30 dla dorosłych; dla dzieci – od poniedziałku do piątku o 18.00. Codziennie będą losowane figurki Dzieciątka Jezus, które będziemy mogli zabrać do domu, aby pomodlić się z rodziną. W tym roku naszym przewodnikiem będzie św. Józef – „Strażnik skarbów". Zapraszamy do licznego udziału dzieci wraz z rodzicami; dzieci przychodzą z lampionami i uczestniczą w procesji na wejście.

4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą górników. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy.

5. W najbliższą środę, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 Święty Mikołaj odwiedzi naszych najmłodszych. Zachęcamy rodziców do przekazania paczek dzieciom w naszym kościele – zapraszamy!

6. W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Od godziny 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski dla całego świata" – serdecznie zapraszamy do kościoła na wspólne modlitwy. O 18.00 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

7. W poniedziałek – 4 grudnia – spotkanie z uczniami III klas gimnazjum przed bierzmowaniem.

8. W piątek – 8 grudnia od godziny 9.00 – 12.00 zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny składamy w wyznaczonym miejscu na parkingu przy plebani. Przychody z akcji wspomogą zakup sprzętu medycznego dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej – zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Więcej informacji na ulotkach i plakacie.

9. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Caritas Polska w ramach 24. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne – małe po 6 zł i duże po 15 zł – zachęcamy jak zawsze do włączenia się w to dzieło.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Stanisława Krzysztofczyk. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

13. W naszej szkole organizujemy dzisiaj kiermasz adwentowo-bożonarodzeniowy – zapraszamy do budynku szkoły! Na owocne przeżycie tegorocznego Adwentu wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś352
Wczoraj1165
W tym miesiącu27568
Wszystkich1246861

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information