Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2017

1. (Na Pasterce) „Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, wstańcie (...) Bóg się nam rodzi". Rozpoczęliśmy w środku nocy świętowanie uroczystości Narodzenia Pańskiego. W świątecznej atmosferze chcemy najpierw podziękować wszystkim, którzy współpracując przy różnych dziełach, pomagają naszej wspólnocie w przeżywaniu prawdy o narodzeniu Syna Bożego.
Nowonarodzony Zbawiciel przychodzi do nas z obfitością łask. Zna nasze radości i smutki, wie, czego najbardziej potrzebujemy. Życzymy sobie wzajemnie, abyśmy umieli otwierać nasze serca na Jego łaskę i by On nas wciąż wewnętrznie przemieniał i odnawiał. Niech Jego błogosławieństwo obficie spływa na nasze rodziny, naszych sąsiadów, parafię, naszą Ojczyznę i na wszystkich ludzi dobrej woli.
( W ciągu dnia) „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły..." – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał sie człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.

2. Dzisiejszą Mszą Świętą rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 7 stycznia. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00.

3. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Święto Świętego Szczepana, modlimy się w intencjach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz innych uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Będziemy wspierać funkcjonowanie tych dzieł dydaktycznych naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.

4. Tradycyjny koncert kolęd w naszym kościele odbędzie się we środę – 27 grudnia. Po Mszy św. o godz. 18.00, którą odprawi Ks. Mariusz Karaś – kanclerz Kurii Diecezjalnej wystąpi Zespół Trebunie-Tutki. Przypominamy, że obowiązują wejściówki!!! (wejście od godziny 17.00).

5. Serdeczne „Bóg zapłać" Ks. Łukaszowi, ministrantom i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za zbudowanie tradycyjnej szopki.

6. W sobotę, 30 grudnia, o godzinie 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą za wszystkich naszych Parafian zmarłych w mijającym roku. Będziemy prosić razem z rodzinami o życie wieczne dla nich wszystkich.

7. W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia – zakończymy rok kalendarzowy 2017. Msze święte jak w każdą niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. Uroczysta Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 19.00. Po Mszy świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2017 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy" za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela z płytą Arki Noego i kalendarzem – cena 10 zł. i podwójny numer Gościa Niedzielnego – cena 8 zł.

9. W najbliższym czasie – od czwartku 28 grudnia 2017 – w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Przyjęcie kapłana w domu należy dzisiaj uważać za publiczne wyznanie wiary. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby Diecezji, Księży i naszej Parafii – jeżeli chcemy złożyć tzw. „ofiarę na kościół" należy to zaznaczyć i złożyć w osobnej kopercie. Kolędujemy od 9.00 i 15.00. Program kolędy jest następujący: (na stronie startowej)

10. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, raz jeszcze składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

 

Szukaj

Licznik

Dziś1338
Wczoraj2105
W tym miesiącu31849
Wszystkich1396550

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information