Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu - 25.02.2018

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni prosimy o ofiary do puszek na pomoc misjonarzom – „Bóg zapłać".

3. Dziś po Mszy św. o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dla dorosłych o godz. 17.15; w piątek także o 15.00 Godzina Miłosierdzia. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek rano i od 15.00. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.

5. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Zapraszamy na Mszę świętą w ich intencji w sobotę – 3 marca o godzinie 17.00. Po Mszy świętej spotkanie w oratorium na plebanii z udziałem Pana Tomasza Goneta, historyka z IPN Katowice i z synem „żołnierza wyklętego" Panem Tomaszem Soczyńskim.

6. Spotkanie klas II gimnazjum przed bierzmowaniem odbędzie się w poniedziałek o 18.45 w oratorium na plebanii.

7. Wielkopostne rekolekcje rozpoczniemy w naszej parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11 marca 2018. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień. Tradycyjnie także po naszych rekolekcjach w piątek 16 marca 2018 roku po wieczornej Mszy świętej o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Pogoni. Pójdziemy ze specjalnym krzyżem procesyjnym z naszej parafii do parafii św. Łukasza na Radosnej. Liczymy na Wasz liczny udział i już dzisiaj wszystkich zapraszamy!!!

8. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

9. Zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej, którą można złożyć przy krzyżu na środku kościoła.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Teresa Adamowicz, + Alfreda Budna, + Danuta Glanas, + Daniela Styczeń, + Mirosława Pawliczek, + Paweł Fidala. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 18.00.

12. „Mamy nadzieję w miłosierdziu Pana" – niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas wsparciem na wielkopostnych drogach.

 

Szukaj

Licznik

Dziś286
Wczoraj773
W tym miesiącu32611
Wszystkich1359645

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information