Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu - 04.03.2018

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Podstawowym dla nas obowiązkiem w okresie Wielkiego Postu jest spotkanie ze Zbawicielem w czasie rekolekcji wielkopostnych, a zwłaszcza w sakramencie pokuty. Pomocą w rozmowie z Chrystusem w tym sakramencie są nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa – odprawiana w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla młodzieży i dorosłych i Gorzkie Żale – w niedzielę po Mszy św. o 16.00.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne – będzie to nasze przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Poprowadzi je Ks. Jędrzej Orłowski – Pallotyn. Rozpoczęcie rekolekcji na wszystkich Mszach świętych – w sobotę o 18.00 i w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15. 12.30, 16.00, 19.00, po Mszy św. o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby nikogo spośród nas nie zabrakło na rekolekcjach – zapraszamy wszystkich!!!

4. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet.

5. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

6. W sobotę 10 marca 2018 zapraszamy na „dzień otwarty" do naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej, która ma siedzibę w budynku przy ul. Kasztanowej 3a w godzinach od 10.00 – 14.00. Zgłoszenia przyjmujemy do I klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019. Jednocześnie zapraszamy do klas już istniejących – II, III, IV, V, VI, VII, VIII. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły: www.katolik.sosnowiec.pl Dzień otwarty w Liceum Katolickim – budynek przy plebanii – 17 marca 2018 (sobota) i 18 marca 2018 (niedziela) w godzinach od 9.00 – 14.00. W niedzielę także kiermasz wielkanocny – do nabycia piękne dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów. Istnieje także możliwość przekazania 1 % podatku – o co serdecznie prosimy – na rzecz istniejącego przy naszej szkole Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Chrześcijańskiej. Nr KRS: 0000244219.

7. 11 marca 2018 r. o godz. 12.00 odbędzie się doroczna pielgrzymka Amazonek do sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Kustosz sanktuarium gorąco zaprasza do udziału w pielgrzymce wszystkie kobiety amazonki oraz Stowarzyszenia Amazonek.

8. Dnia 14 kwietnia 2018 roku odbędzie się Pielgrzymka Diecezjalna do Sanktuarium MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Głównym punktem będzie Eucharystia o godzinie 12.00. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się we własnych parafiach. Koszt przejazdu wraz z ubezpieczeniem 65 zł. Wyjazd w sobotę 14 kwietnia 2018 o godzinie 5.45 z przystanku przy ul. Gospodarczej naprzeciwko kościoła. Zapisy wraz z opłatą prosimy podawać do 18 marca 2018. Powrót ok. godziny 21.00.

9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 16, 17 i 18 marca (piątek, sobota i niedziela) o godz. 19.00 w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Tosza – założyciel wspólnoty „Betlejem" w Jaworznie.

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarł: + Adam Zapotoczny. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

11. Zachęcamy raz jeszcze do udziału w nabożeństwach pasyjnych, a także do lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej, rozprowadzanej w naszej parafii. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem. Z serca Wam błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś164
Wczoraj1513
W tym miesiącu28357
Wszystkich1317876

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information