Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 11.03.2018

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.

2. Rozpoczynamy dzisiaj REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Naszym rekolekcjonistą jest Ks. Jędrzej Orłowski, Pallotyn, którego raz jeszcze serdecznie witamy! Rekolekcje akademickie: rozpoczną się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 19.00.

3. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych do środy codziennie o 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w środę od 7.30 i od 16.30 – nie odkładajmy spowiedzi na później. W środę o 8.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – pomóżmy osobom starszym, chorym w dotarciu do kościoła. Równocześnie z rekolekcjami parafialnymi odbędą się rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych i gimnazjum: o 9.15 – Gimnazjum + klasy VI i VII, o 10.15 klasy – IV/V; – o 11.30 klasy „O"/I/ II/ III. Przy wyjściu z kościoła można zabrać program rekolekcji.

4. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

5. W piątek – 16 marca – po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła Droga Krzyżowa ulicami Pogoni: Orlą, Reymonta, Skłodowskiej, Staropogońską, Gospodarczą, Suchą i Jesienną – do kościoła św. Łukasza na Radosnej. Trasa procesji została w tym roku zmieniona ze względu na remont ul. Zamenhofa. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej!!! Prosimy zabrać świece. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary wobec tych, którzy oziębli w wierze i zapomnieli o Bogu, który nas kocha i za wszystkich umiera na krzyżu. W związku z tym w kościele będzie odprawiona tylko Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30 – nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży.

6. Serdecznie dziękujemy tym, którzy od początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną – „Bóg zapłać" za ofiary składane do puszki na środku kościoła.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. W ostatnim czasie została odnowiona figurka MB Fatimskiej. Serdeczne „Bóg zapłać" osobom, które się tym zajęły. Figurka została poświęcona po Mszy świętej o godzinie 8.00.

10. Przypominamy o „Dniu otwartym" naszej Szkoły Katolickiej w przyszłą niedzielę – 18 marca od 10.00 do 14.00, połączonym z Kiermaszem Wielkanocnym – do nabycia piękne dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów.

11. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca prosimy o ofiary na tacę na sfinansowanie ogrzewania. Miesiąc temu zebraliśmy 6,5 tys. zł.

12. Odbiór strojów pierwszokomunijnych po poprawkach będzie w sobotę 17 marca: dla chłopców o godz. 11.00, dla dziewczynek o godz. 11.20. Informacja nie dotyczy chłopców ze Szkoły Katolickiej.

13. Spotkania z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych będą w następujących terminach:
- SP nr 3 i SP nr 45 – we wtorek – 20 marca o godz. 18.45;
- SP nr 10 i Atena – we czwartek – 22 marca o godz. 18.45. Spotkania odbędą się w oratorium na plebanii.

14. Spotkanie z młodzieżą klas III gimnazjum przed bierzmowaniem odbędzie się w czwartek po Mszy świętej o 18.45 w kościele.

15. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli: + Grzegorz Jaskólski, + Bogusław Małkiewicz, + Stefan Szczepański, + Tomasz Bugaj, + Leokadia (Henryka) Skwara. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

Szukaj

Licznik

Dziś350
Wczoraj1165
W tym miesiącu27566
Wszystkich1246859

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information