Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu - 18.03.2018

1. Od dzisiejszej V niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy licznie wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami Pogoni!

2. Dzisiaj o 19.00 rozpoczynają się rekolekcje akademickie – zapraszamy studentów, ale i tych wszystkich, którzy nie uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych! Kolejne spotkania w poniedziałek i wtorek o 20.00.

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

4. W sobotę – 24 marca o godzinie 12.00 Ks. Biskup Piotr Skucha udzieli naszej młodzieży Sakramentu bierzmowania. W związku z tą uroczystością próba kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy świętej wieczornej o 18.45; spowiedź dla bierzmowanych, świadków i rodziców w piątek po Koronce o 15.00. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich parafian!

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych; uroczyste poświęcenie o 11.00 na zewnątrz kościoła, a następnie procesja do świątyni. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej!

6. Serdeczne „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na sfinansowanie ogrzewania naszego kościoła.

7. Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi. Prosimy o ofiarę na kwiaty do puszek w przyszłą niedzielę. Już dziś informujemy, że będziemy jak dotychczas zbierać żywność dla potrzebujących w Wielką Sobotę podczas święconego. W przyszłą niedzielę będą do nabycia tradycyjne „chlebki miłości".

8. Z soboty na niedzielę przechodzimy z czasu zimowego na letni. Śpimy godzinę krócej!

9. Spotkania z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych będą w następujących terminach:
- SP nr 3 i SP nr 45 – we wtorek – 20 marca o godz. 18.45;
- SP nr 10 i Atena – we czwartek – 22 marca o godz. 18.45. Spotkania odbędą się w oratorium na plebanii.

10. W Niedzielę Palmową – 25 marca Fundacja „Podaruj Oddech" wspierająca chorych na mukowiscydozę organizuje przed naszym kościołem III Festiwal Babeczek Wielkanocnych w godzinach od 8.30 – 14.00. Podczas Festiwalu prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji. Prosimy o życzliwe zainteresowanie!

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy także o godzinie 17.00 na Koncert Pasyjny. Wystąpi Śląska Orkiestra Kameralna i Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jarosława Wolanina z udziałem solistów: Sylwii Olszyńskiej – sopran i Marcina Liwenia – kontratenor; słowo o muzyce: Anna Siemińska. W programie utwory Johanna Sebastiana Bacha i Giovanni Pergolesi. Wstęp wolny! W związku z koncertem Gorzkie Żale odprawimy po Mszy świętej o godzinie 8.00 (bez kazania).

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Henryka Dudziak, + Daniela Gradzik, + Stanisław Torbus, + Krystyna Kaczmarczyk, + Jan Nowakowski. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

13. W dzisiejszą niedzielę – zapraszamy na „Dzień otwarty" Szkoły Katolickiej połączony z Kiermaszem wielkanocnym do budynku przy plebani od 10.00 do 14.00. Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś161
Wczoraj1513
W tym miesiącu28354
Wszystkich1317873

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information