Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy - 27.05.2018

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Trójjedynego Boga.

2. W dzisiejszą uroczystość przeżywamy I Komunię świętą dzieci z klas III naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy (będą) uczestniczyły we Mszy świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy ufundowali kielich mszalny, Ks. Mariuszowi, który był zaangażowany w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. W ramach tzw. „białego tygodnia" (do piątku) o godz. 18.00 Msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Zdjęcia w poniedziałek o 18.45.

3. W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 11.00, ok.13.30 – po procesji i o 19.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" – powiedział Pan Jezus. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków – próba w poniedziałek o 17.00. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

4. Trasa procesji jest następująca:
* od kościoła skręcamy w prawo w ul. Orlą i pójdziemy ulicami: Staropogońską, Żytnią, Bracką – 1 ołtarz: przygotowuje Oaza Rodzin,
* następnie Skłodowskiej, Grochową, Żytnią – 2 ołtarz – przy uniwersytecie: przygotowuje Zespół charytatywny i mieszkańcy,
* dalej Reymonta – 3 ołtarz: przygotowuje Żywy Różaniec,
* i Orlą – 4 ołtarz przy kościele: przygotowują rodzice dzieci komunijnych i młodzież.

5. Jeszcze do czwartku odprawiamy majowe nabożeństwa. Od piątku natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz.18.00.

6. Przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna w kościele /z uwagi na remont/. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

7. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele rano i od 15.00 po Godzinie Miłosierdzia. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas.

8. W piątek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, wspólnie modlić się będziemy o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XI Dzień Dziękczynienia – prosimy o ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. W przyszłą sobotę – 2 czerwca nasza parafia włączy się w „Sztafetę modlitw o powołania".

11. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarł: + Stefan Cichy – polecamy go Miłosierdziu Bożemu. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 18.00.

12. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie. Wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś351
Wczoraj1165
W tym miesiącu27567
Wszystkich1246860

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information