Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 02.09.2018

1. Dzisiaj dwudziesta druga Niedziela zwykła. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Jutro – 3 września uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą:
- o 8.00 szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie z terenu naszej parafii;
- o 9.00 szkoła katolicka.

3. Wczoraj w katedrze modliliśmy się w intencji Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, z racji przypadających 3 września imienin. Prośmy w dalszym ciągu, aby dobry Bóg obficie darzył naszego Pasterza swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

4. Przypominamy, że od jutra wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 6.30, 7.00 i 18.00, w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 (od dzisiaj) i 19.00. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00, a w piątki – na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
Kancelaria od jutra czynna od 10.00 – 12.00 i od 16.00 – 17.30.

5. W najbliższą środę do kościoła pw. św. Stanisława w Czeladzi pielgrzymować będą chorzy z całej naszej diecezji. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka o godzinie 10.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania oraz pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 6.30 i od 15.00 – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

7. W sobotę, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Po każdej Mszy świętej ponowimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej!!!

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

9. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

10. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca Msza święta w intencji Żywego Różańca o 8.00 i zmiana tajemnic różańcowych – zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy i wstępowanie w szeregi tej wspólnoty. W środę po Mszy świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego.

11. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Leszek Lis, + Zenona Szmal – polecamy ich Bożemu Miłosierdziu i Waszym modlitwom. Msza święta w ich intencji jutro o godzinie 18.00 – zapraszamy rodziny pogrążone w żałobie.

12. Wszystkim z serca błogosławimy życząc błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia – „Szczęść Boże".

 

Szukaj

Licznik

Dziś286
Wczoraj773
W tym miesiącu32611
Wszystkich1359645

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information