Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą - 07.10.2018

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej wspólnocie odpust parafialny MB Różańcowej. Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Karol Banasik – proboszcz parafii MB Szkaplerznej na Milowicach.

2. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa". Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. „Bóg zapłać" za składane ofiary.

3. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o 17.15 – w niedzielę po Mszy świętej o 16.00. Dla dzieci raz w tygodniu – w czwartek o godzinie 16.30, dla młodzieży także w czwartek o 17.15.

4. Przy wyjściu z kościoła prosimy dzisiaj o ofiary do puszek na wsparcie działalności naszej parafialnej i diecezjalnej Caritas – „Bóg zapłać" za życzliwość i ofiarność!

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

6. W związku z pracami remontowymi naszego kościoła od poniedziałku – 8 października Msze święte i nabożeństwa w tygodniu odprawiane będą w kaplicy szkolnej – wejście do szkoły za budynkiem plebanii, a w sobotę wieczorem i w niedzielę w namiocie obok kościoła. Przepraszamy za utrudnienia, ale wymiana posadzki i montaż ogrzewania podłogowego wymagają na pewien czas wyłączenia budynku kościoła z użytkowania.

7. W sobotę – 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie – różaniec o 17.15 – zapraszamy!

8. W ostatnim czasie zostało wybudowane na naszym cmentarzu parafialnym granitowe, estetyczne kolumbarium na urny. Na cmentarzu nie mamy nowych miejsc do pochówku, a coraz więcej jest pogrzebów urnowych, Zainteresowane osoby, które chciałyby skorzystać z tej formy pogrzebu, czy wykupić miejsce na przyszłość prosimy o kontakt w kancelarii i na cmentarzu – zapraszamy!

9. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli: + Krystyna Orkisz, + Anna Stankiewicz, + Zofia Zabiegała, + Andrzej Leśniewski, + Józef Jagieła, + Bogumił Senderowicz, + Jacek Pieczonka – rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

10. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólne przeżycie dzisiejszej uroczystości i z serca błogosławimy!

 

Szukaj

Licznik

Dziś1336
Wczoraj2105
W tym miesiącu31847
Wszystkich1396548

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information