Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu - 02.12.2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha". Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Od jutra tradycyjne Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny: o 6.30 dla dorosłych; dla dzieci – od poniedziałku do piątku o 18.00. W tym roku materiały roratnie przybliżą uczestnikom spotkań adwentowych Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych dzieci poznają dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce. Zapraszamy do licznego udziału dzieci wraz z rodzicami; dzieci przychodzą z lampionami i uczestniczą w procesji na wejście.

4. We wtorek wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą górników. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy.

5. W najbliższy czwartek, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich.

6. W sobotę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta rano i od 15.00 po Godzinie Miłosierdzia.

8. W tym tygodniu Msze święte rano (6.30, 7.00 i w sobotę o 9.00) oraz Godzinę Miłosierdzia w piątek o 15.00 będziemy odprawiać w kaplicy szkolnej, a Msze wieczorne o 18.00 w oratorium na plebanii.

9. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Caritas Polska w ramach 25. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne – małe po 6 zł i duże po 15 zł – zachęcamy jak zawsze do włączenia się w to dzieło.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

12. Poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci klas III ze Szkół Podstawowych nr 3, 10, 45 i "Ateny" będzie w niedzielę za tydzień (9 XII) na Mszy świętej o godz. 16.00.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności + Janina Kozieł, + Marian Majos, + Bolesław Schwałkowski. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.
14. W naszej szkole organizujemy dzisiaj kiermasz adwentowo-bożonarodzeniowy – zapraszamy do budynku szkoły! Na owocne przeżycie tegorocznego Adwentu wszystkim z serca błogosławimy...

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś1375
Wczoraj1834
W tym miesiącu33642
Wszystkich1544183

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information