Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2018

1. (Msza w nocy) Drodzy Parafianie i Goście, w tę świętą noc Bożego narodzenia zgromadziliśmy się we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia Pana. Narodzenie Jezusa przyniosło ludzkości upragnione zbawienie, nadzieję i pokój serc. Życzmy sobie nawzajem, aby w tegoroczne święta Pan Bóg na nowo znalazł miejsce i narodził się w naszych sercach, rodzinach i parafialnej wspólnocie. Wraz z całą kapłańską wspólnotą życzymy Wam, Drodzy Parafianie, Waszym Gościom i wszystkim obecnym, wszelkich Bożych łask oraz przepięknych świątecznych dni w gronie najbliższych.

1. (Msza w dzień) Drodzy siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.

2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak dzisiaj o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. Taca jutrzejsza przeznaczona na potrzeby uczelni katolickich.

3. W sobotę, 29 grudnia, o godzinie 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą za wszystkich naszych Parafian zmarłych w mijającym roku. Będziemy prosić razem z rodzinami o życie wieczne dla nich wszystkich.

4. W najbliższym czasie – od piątku 28 grudnia 2018 – w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Przyjęcie kapłana w domu należy dzisiaj uważać za publiczne wyznanie wiary. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby Diecezji, Księży i naszej Parafii – jeżeli chcemy złożyć tzw. „ofiarę na kościół" należy to zaznaczyć i złożyć w osobnej kopercie. Kolędujemy od 9.00 i 15.00. Porządek tegorocznych odwiedzin jest dostępny na stronie internetowej, w gazetce parafialnej i na tablicy ogłoszeń. Program kolędy jest następujący:

28 grudnia – piątek

Ks. Łukasz      9.00 ul. Nowopogońska
Ks. Arkadiusz 9.00 ul. Żytnia
Ks. Mariusz     9.00 ul. Hutnicza 1,1a,1b,1c,5

29 grudnia – sobota

Ks. Łukasz      9.00 ul. Majowa
Ks. Arkadiusz 9.00 ul. Czeladzka 4-46, 9-31
Ks. Mariusz     9.00 ul. Hutnicza 4,4a

5. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, raz jeszcze składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś1375
Wczoraj1834
W tym miesiącu33642
Wszystkich1544183

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information