Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019

1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dziś przypada także Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Zebrane ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny„Bóg zapłać" za życzliwość.

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem błogosławimy dzisiaj kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2019) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju. Zapakowane kredę i kadzidło można nabyć za drobną ofiarę przy wyjściu.

3. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

5. Zbliżają się imieniny Ks. Arkadiusza. W przyszłą niedzielę – 13 stycznia będziemy się modlić w jego intencji o 12.30 i po Mszy św. złożymy mu życzenia – zapraszamy wszystkich!

6. Za tydzień – 13 stycznia po Mszy świętej o 16.00 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi i rodziców z naszej szkoły katolickiej – zapraszamy.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Marię Strzelecką, + Helenę Burghardt, + Violettę Bartkiewicz, + Mariana Mańkę, + Janusza Sawickiego, + Danutę Wach. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

8. W najbliższym tygodniu Msze święte rano i wieczorem będziemy odprawiać tutaj – w oratorium.

9. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

 

Szukaj

Licznik

Dziś1377
Wczoraj1834
W tym miesiącu33644
Wszystkich1544185

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information