Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą - 27.01.2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W tym tygodniu w sobotę – 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu przychodzimy z gromnicami, które poświęcimy podczas każdej Mszy świętej. Poświęcenie i wręczenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 03 lutego 2019 po Mszy św. o godzinie 16.00.

4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na wsparcie zakonów klauzurowych.

5. W czwartek – 31 stycznia przypada wspomnienie św. Jana Bosko, patrona naszej Szkoły Katolickiej. Zachęcamy dzieci i młodzież do podjęcia nauki w naszej szkole podstawowej i liceum!!!

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź także podczas Mszy świętych rano o 6.30 i 7.00.

7. Pobranie miary na stroje pierwszokomunijne dla dzieci klas III ze Szkół nr 3, 10, 45 i "Ateny" odbędzie się w sobotę 2 lutego o godz. 14.00 w oratorium na plebanii. W tym dniu rodzice wpłacają firmie szyjącej stroje komunijne zaliczkę w wysokości 50 zł.

8. Wczoraj w naszej parafii dobiegła końca wizyta duszpasterska. Rodziny, których nie zastaliśmy w domu, a mają życzenie przyjąć księdza prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii – uzupełnienia kolędy będą w sobotę – 2 lutego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego" dołączony jest bezpłatny dodatek, film na dvd „Bóg nie umarł 2".

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Maria Skórkiewicz, + Edward Wywiał, Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę święta w poniedziałek o 18.00.

11. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś1074
Wczoraj1772
W tym miesiącu12992
Wszystkich2157492

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information