Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą - 17.02.2019

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. Przed nami drugi tydzień ferii zimowych. Msze święte w tygodniu o 7.00 rano i 18.00 wieczorem odprawiamy w oratorium.

3. "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje" (por. Łk 10, 1-3). W poniedziałek – 18 lutego nasza parafia podejmuje sztafetę modlitwy o powołania. Będziemy się modlić w tej intencji podczas Mszy świętych rano i wieczorem.

4. Dwa tygodnie temu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy Bogu, że drzwi wielu mieszkań zastaliśmy otwarte. Po kolędzie przyjęło nas 1928 rodzin (ok. 50 %). Serdeczne „Bóg zapłać". Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy stałą modlitwą.

5. Serdeczne „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę na sfinansowanie prac remontowych naszego kościoła. W czasie tegorocznej kolędy złożono także ofiarę na remont kościoła w kwocie 22 380 zł. – jeszcze raz „Bóg zapłać".

6. W najbliższy piątek – 22 lutego 2019 na parkingu przy plebanii od godziny 9.00 – 15.00 zbiórka elektrośmieci – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorow dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej i wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

9. W minionym tygodniu zmarli: + Anna Gulińska, + Jan Rygalski, + Czesław Sutor. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

Szukaj

Licznik

Dziś197
Wczoraj997
W tym miesiącu7654
Wszystkich2650260

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information