Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu - 24.03.2019

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte o 6.30, 7.00 i 18.00 – zapraszamy!

3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i 17.15 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkich żali w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00. Droga Krzyżowa ulicami Pogoni w piątek 5 kwietnia 2019 o godzinie 18.30 spod naszego kościoła do kościoła św. Łukasza „na Radosnej".

4. Okazja do spowiedzi będzie w sobotę 6 kwietnia 2019: od 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 18.00. O 9.00 i 18.00 Msza św. i po Mszy św. jeszcze okazja do spowiedzi dla wszystkich chętnych.

5. Odbiór strojów pierwszokomunijnych w sobotę – 30 marca 2019 o godzinie 11.30 – dzieci ze szkół z terenu naszej parafii i o 12.15 z naszej Szkoły Katolickiej.

6. W czwartek – 28 marca przypada 10. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci Patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski. 30 marca b.r. (sobota) b.r. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu Msza święta w Jego intencji – zachęcamy do wspólnej modlitwy.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się „Dniem otwartym" naszej Szkoły Katolickiej. Więcej informacji o szkole na ulotkach. Istnieje także możliwość przekazania 1 % podatku – o co serdecznie prosimy – na rzecz istniejącego przy naszej szkole Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Chrześcijańskiej. Nr KRS: 0000244219.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

9. Wspólnota „Drogi nadziei" oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zapraszają do udziału w rekolekcjach wielkopostnych osoby, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele, rozwiodły się i żyją obecnie w nowym związku cywilnym. Rekolekcje odbędą się w dniach od 5 do 7 kwietnia (piątek-niedziela) w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Sosnowcu-Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25. W piątek i sobotę spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.30, w niedzielę o 19.00. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa".

10. Z soboty (30 marca) na niedzielę (31 marca) zmiana czasu z zimowego na letni – śpimy godzinę krócej.

11. Jubilatom i solenizantom życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Helenę Rodak, + Edytę Fieduna. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

Szukaj

Licznik

Dziś248
Wczoraj997
W tym miesiącu7705
Wszystkich2650311

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information