Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu - 07.04.2019

1. Od dzisiejszej V Niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Dziękujemy wszystkim licznym uczestnikom piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami Pogoni!

2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź codziennie 15 minut przed Mszą świętą wieczorną. Msze święte odprawiamy w tym tygodniu w oratorium.

3. Trwają intensywne prace remontowe naszego kościoła. W przyszłą niedzielę odprawimy wszystkie Msze święte w remontowanym kościele, także Msze świętą w sobotę o 18.00!!! Dostępne będzie prezbiterium i transept kościoła.

4. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Uroczyste poświęcenie o 11.00 na zewnątrz kościoła, a następnie procesja do świątyni. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej!

5. Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi. Prosimy o ofiarę na kwiaty do puszek w przyszłą niedzielę. Już dziś informujemy, że będziemy jak dotychczas zbierać żywność dla potrzebujących w Wielką Sobotę podczas święconego. W przyszłą niedzielę będą do nabycia tradycyjne „chlebki miłości".

6. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego" dołączony jest bezpłatny film o Ignacym Loyoli.

8. Jak co roku zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży w Katedrze sosnowieckiej w sobotę przed Niedzielą Palmową (13 kwietnia 2019) o godzinie 9.30. Tematem spotkania wyznaczonym przez Ojca Świętego są słowa „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego" (Łk 1,38).

9. "Zgodnie z nowymi przepisami prawnymi każdy kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika, może skorzystać z darmowej porady prawnej adwokata lub radcy prawnego. Pomoc można uzyskać w punktach wyznaczonych przez powiaty, po umówieniu terminu wizyty." Więcej informacji na plakacie.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Barbara Zynek, + Janusz Polak, + Danuta Górska, + Marian Kwaśnik. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

11. Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś219
Wczoraj997
W tym miesiącu7676
Wszystkich2650282

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information