Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy - 12.05.2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie będziemy odprawiać 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. Msze Święte i nabożeństwa będziemy odprawiać w najbliższym tygodniu w oratorium na plebani.

5. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 30 dzieci ze Szkół nr 3, 10, 45 i "Ateny". Uroczystość I Komunii św. odbędzie się za tydzień – 19 maja o godzinie 11.00. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź w sobotę o godz. 9.00. Przed spowiedzią odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Próby dla dzieci we wtorek i czwartek o godzinie 16.30. Sprzątanie kościoła w piątek od godziny 18.00.

6. Tydzień później, w niedzielę 26 maja o godzinie 11.00 Uroczystość I Komunii św. 18 dzieci z naszej Szkoły Katolickiej.

7. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca prosimy o ofiary na tacę na sfinansowanie prac remontowych naszego kościoła. „Bóg zapłać" za dotychczasowe ofiary, także te przekazywane na konto parafii.

8. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

9. Trwają zapisy na XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Więcej informacji u Ks. Łukasza.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Zofię Czarnecką, + Stanisławę Okularczyk, + Witolda Ziółkowskiego, + Mirosławę Mania. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę Św. w poniedziałek o 18.00.

 

Szukaj

Licznik

Dziś228
Wczoraj997
W tym miesiącu7685
Wszystkich2650291

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information