Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą - 06.10.2019

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej wspólnocie odpust parafialny MB Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12.30. Dzisiejsza uroczystość to także zakończenie na każdej Mszy świętej Misji Świętych – serdeczne „Bóg zapłać" składamy misjonarzom redemptorystom: Ojcu Wojciechowi i Ojcu Dariuszowi za ich wielką gorliwość w prowadzeniu Misji Świętych. Niech Matka Boża Różańcowa wyprasza Wam potrzebne łaski w prowadzeniu wiernych do Boga! Serdeczne "Bóg zapłać" składamy także tym wszystkim, którzy wzięli udział w tym nadzwyczajnym wydarzeniu!!!

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o 17.15 – w niedzielę po Mszy świętej o 16.00. Dla dzieci raz w tygodniu – w czwartek o godzinie 16.30, dla młodzieży także w czwartek o 17.15.

4. W przyszłą niedzielę po raz 19. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!". Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną i niezamożną młodzież. „Bóg zapłać" za składane ofiary.

5. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii w środę o godz. 19.00 – zaprasza Ks. Sławomir Woźniak – nowy duszpasterz akademicki.

6. Przy wyjściu z kościoła prosimy dzisiaj o ofiary do puszek na wsparcie działalności naszej parafialnej i diecezjalnej Caritas – „Bóg zapłać" za życzliwość i ofiarność!

7. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

8. W przyszłą niedzielę – 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie – różaniec jak w niedzielę po Mszy świętej o 16.00 – zapraszamy!

9. Przypominamy, że w ubiegłym roku zostało wybudowane na naszym cmentarzu parafialnym granitowe, estetyczne kolumbarium na urny. Na cmentarzu brakuje nowych miejsc do pochówku, a coraz więcej jest pogrzebów urnowych. Zainteresowane osoby, które chciałyby skorzystać z tej formy pogrzebu, czy wykupić miejsce na przyszłość prosimy o kontakt w kancelarii lub na cmentarzu – zapraszamy!

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli: + Barbara Bułat; + Jerzy Botko; + Marianna Jędrzejowska; + Waldemar Brokowski – rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

11. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólne przeżycie dzisiejszej uroczystości odpustowej i z serca błogosławimy!

 

Szukaj

Licznik

Dziś1384
Wczoraj1497
W tym miesiącu35572
Wszystkich1859612

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information