Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 12.01.2020

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni i komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

3. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno", w najbliższą sobotę – 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00. Podziękowania i prośby można składać przy ołtarzu przed Mszą świętą. W piątek wspomnienie św. Antoniego, opata; nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

6. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca prosimy o ofiary na tacę na sfinansowanie prac remontowych naszego kościoła.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Rozpoczęły się ferie zimowe. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

9. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Donata Piotrkowicz, + Jerzy Wydmański, + Irena Nowak, + Alina Donek. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu, a Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać bezpłatny numer „Kuriera miejskiego" z krótką historią naszego kościoła i z kilkoma zdjęciami.

11. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący: /zobacz na stronie startowej/

 

Szukaj

Licznik

Dziś293
Wczoraj1070
W tym miesiącu22723
Wszystkich2206593

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information