Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy - 10.05.2020

1. Kolejny tydzień zmagamy się z obostrzeniami związanymi ze stanem epidemii koronawirusa. Można powiedzieć, że powoli wracamy do liczniejszego uczestnictwa w niedzielnej i codziennej Eucharystii oraz w nabożeństwie majowym. Zapraszamy wszystkich do naszego kościoła z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych: zakładamy maseczki lub w inny sposób zasłaniamy usta i nos; zachowujemy dwumetrową odległość od siebie; znak pokoju przekazujemy przez ukłon; zachowujemy także dwumetrowy dystans przy podchodzeniu do Komunii świętej. Przypominamy, że w naszym kościele jednorazowo może przebywać 90 osób. Zachęcamy także do korzystania z sakramentu pokuty – spowiadamy podczas Mszy świętych rano i wieczorem.

2. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat", nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Nabożeństwo fatimskie połączymy z nabożeństwem majowym – zapraszamy!

4. 13 maja przypada także 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Przygotowujemy się do tej rocznicy odprawiając codziennie po nabożeństwie majowym Nowennę do św. Jana Pawła II.

5. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

6. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszy świętej o 18.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy w dalszym ciągu wspierają naszą parafię swoimi ofiarami przekazywanymi na konto parafii – „Bóg zapłać"!!! W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca prosimy o ofiary na tacę na sfinansowanie wszystkich bieżących wydatków i prac wykonanych dotychczas. Liczymy na Waszą ofiarność i zrozumienie!

8. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Daniel Rygielski, + Leon Łaskawski. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

9. Ciesząc się ze wspólnego przeżycia dzisiejszej Mszy świętej Wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś922
Wczoraj1145
W tym miesiącu5049
Wszystkich2057999

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information