Ogłoszenia duszpasterskie na Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie" (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

3. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Jego beatyfikacja planowana na 7 czerwca 2020 została przełożona na czas późniejszy.

4. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, którą odprawiamy na nabożeństwie majowym.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Od niedzieli – 17 maja 2020 zgodnie z nowymi przepisami sanitarnymi w naszym kościele może jednocześnie przebywać 135 osób! Zachęcamy wszystkich wiernych, do korzystania z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza do uczestnictwa w Mszy Świętej oraz w nabożeństwie majowym, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.

7. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby naszej parafii wpłacając na konto czy przekazując je indywidualnie – „Bóg zapłać".

8. Za dwa tygodnie – 7 czerwca 2020 Ks. Biskup Piotr Skucha będzie wizytował naszą parafię. Zapraszamy już dziś na Msze św. z jego udziałem o 11.15 i 12.30. Szczegóły podamy za tydzień.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Marię Boksa. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

10. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Matce Najświętszej i wstawiennictwu świętych patronów. Wszystkim z serca błogosławimy... na czas wychodzenia z pandemii koronawirusa.

 

Szukaj

Licznik

Dziś878
Wczoraj1145
W tym miesiącu5005
Wszystkich2057955

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information