Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 30.08.2020

1. Dzisiaj – w ostatnią niedzielę sierpnia, kończy się czas wakacji i urlopów. Na progu nowego roku szkolnego przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2. Nowy rok szkolny dzieci i młodzież rozpoczynają we wtorek 1 września. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym:
- o 8.00 szkoły podstawowe i średnie z terenu naszej parafii;
- o 10.00 nasza szkoła katolicka – Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Biskup Grzegorz Kaszak.
Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych na zakończenie Mszy Świętych.
Bardzo prosimy o przestrzeganie w kościele wszystkich zarządzeń sanitarnych, zwłaszcza zasłanianie nosa i ust oraz zachowanie dystansu.

3. Dnia 1 września wspominamy 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

5. W najbliższy czwartek, 3 września, przypada dzień imienin księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, aby dobry Bóg darzył naszego pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od 6.30 i od 15.00 – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na początek roku szkolnego. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

7. Od przyszłej niedzieli powracamy do Mszy świętej o 16.00; – w tygodniu Msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 – 12.00 i po południu od 16.00 – 17.30, w sobotę tylko do południa od 10.00 – 12.00. W dni powszednie zapraszamy również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00, a w piątki – na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

8. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Marianna Strączkiewicz, + Andrzej Guliński, + Jerzy Cwienkowski, + Kazimiera Stachurka, + Zofia Kondracka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

9. Najserdeczniejsze życzenia przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny. Na najbliższy tydzień wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś1017
Wczoraj1698
W tym miesiącu30632
Wszystkich2251671

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information