Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 11.10.2020

1. W dzisiejszą niedzielę po raz 20. obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus". Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. „Bóg zapłać" za wszelkie ofiary złożone dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy świętej o 16.00. We wtorek – 13 października połączymy różaniec z ostatnim w tym roku nabożeństwem fatimskim – procesja po różańcu.

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. We wtorek – 13 października 2020 o godz. 12.00 w kościele Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii, szczególnie naszej Szkoły Katolickiej – zapraszamy.

4. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania, w tym tygodniu w poniedziałek 12 października spotkanie młodzieży klasy 8 Szkoły Podstawowej oraz osób pragnących przyjąć ten sakrament – w oratorium na plebani po wieczornej Mszy świętej.

5. W tym tygodniu patronują nam: 13 X – bł. Honorat Koźmiński, 15 X – św. Teresa od Jezusa, 16 X – św. Jadwiga Śląska, 17 X – św. Ignacy Antiocheński.

6. W przyszłą niedzielę, 18 października, przypada święto patrona lekarzy Św. Łukasza Ewangelisty. Jest to także dzień imienin Ks. Łukasza – Msza święta w jego intencji o 12.30 i po niej złożymy solenizantowi życzenia.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o modlitwie, Mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki:
– roczne i półroczne – czytane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 8.00 lub 10.00;
– oktawalne – czytane przez osiem dni od 1 – 8 listopada połączone z modlitwą różańcową o godzinie 17.00 i Mszą świętą za tych zmarłych o godzinie 18.00.
– jednorazowe – czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych!!! Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

8. Od poniedziałku – 12 października przyjmujemy intencje na przyszły rok.

9. Za tydzień – w trzecią niedzielę miesiąca prosimy o ofiary na tacę na sfinansowanie prac przy kościele. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary i życzliwe zainteresowanie.

10. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

11. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego" dołączony jest film na DVD „Ziemia Maryi" – piękny obraz o Matce Jezusa – cena 6 zł.

12. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Ks. Ireneusz Skrobot, + Krzysztof Tutaj, + Adam Ryng. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

13. Wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś252
Wczoraj687
W tym miesiącu939
Wszystkich2381998

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information