Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - 18.10.2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który w tym roku obchodzimy pod hasłem „Głosić wiarę z radością". Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Na zakończenie tygodnia w przyszłą niedzielę złożymy ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj w intencji Ks. Łukasza – Msza św. w jego intencji o 12.30. W modlitwach pamiętamy także o Pani Dyrektor naszej Szkoły Katolickiej Małgorzacie Gajda – z racji imienin.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy świętej o 16.00. Dzieci we czwartek o 16.30, a młodzież o 17.15.

4. We wtorek – 20 października wspomnienie św. Jana Kantego, a w czwartek, 22 października liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II wielkiego nauczyciela wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

5. „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę na sfinansowanie prac remontowych naszego kościoła.

6. Serdeczne życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

7. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7m2 w strefie czerwonej – a także z uwagi na to, że uroczystość Wszystkich Świętych przypada w tym roku w niedzielę. Msze święte będziemy w uroczystość odprawiać tylko w kościele o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. Na cmentarzu księża będą przyjmować na wypominki i będziemy zbierać ofiary na potrzeby seminarium. Procesja za zmarłych po kościele o 15.00 z różańcem za zmarłych i o 16.00 pierwsza Msza święta oktawalna. Intencje zamówione na cmentarz odprawimy w kościele.

Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej!!! – nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach – największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy i Ofiara Mszy świętej z komunią świętą.

W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki – roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Wypominki roczne i półroczne będziemy w ciągu roku czytać w niedzielę przed Mszą świętą o godzinie 8.00 lub 10.00.

Zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń.

8. Za tydzień w nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października przechodzimy na czas zimowy i śpimy godzinę dłużej!
9. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Marek Żulichowski, + Krystyna Bubel. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

10. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś510
Wczoraj725
W tym miesiącu26854
Wszystkich2347650

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information