Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2020 oraz 26.12. i 27.12.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z PA S T E R S K I E
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 GRUDNIA 2020

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim parafianom i gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość. Msze święte jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00.

2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. .

3. W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas.

4. Świąteczne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego do nabycia w cenie 10 zł.

5. "W związku z trwającą pandemią wirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych oraz kapłanów posługujących w diecezji sosnowieckiej, bp Grzegorz Kaszak zalecił, „aby w tym roku zrezygnować z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej, przekładając ją na inny czas". Możliwe będzie błogosławienie domów i rodzin, jednak na wyraźne zaproszenie samych wiernych!!! Chętnych prosimy o zgłoszenia.

6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt: Ks. Łukaszowi, który zaprojektował i wykonał żłóbek z pomocą pana kościelnego i wszystkich osób z nimi współpracujących. Pani Justynie za piękną dekorację bożonarodzeniową. Panu organiście i liturgicznej służbie ołtarza. Kapłanom za posługę sakramentalną w ostatnich dniach.

7. Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

8. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, raz jeszcze składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

 

 

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA - 26 GRUDNIA 2020

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim parafianom i gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

1. Dziś, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego". Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego postawą starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

2. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00.

3. „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

4. Jak już wiemy w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy. Jeżeli ktoś ma życzenie, aby kapłan pobłogosławił dom//mieszkanie i domowników, prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

5. Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym parafianom i ich gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.

 

 

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
NIEDZIELA – ŚWIETO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27 GRUDNIA 2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. W środę, 30 grudnia, o godzinie 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą za wszystkich naszych Parafian zmarłych w mijającym roku 2020. Będziemy prosić razem z rodzinami o życie wieczne dla nich wszystkich.

3. W czwartek – 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego 2020. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00 /– prosimy zwrócić uwagę na zmianę godziny!!!/ i specjalne nabożeństwo ze śpiewem suplikacji i hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy. Będziemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za miniony czas i za otrzymane dobro. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Kancelaria w tym dniu będzie czynna tylko do południa od 10.00 do 12.00.

4. W piątek 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. Rozpocznijmy Nowy Rok 2021, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy się modlić o pokój na świecie.

5. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia o godzinie 7.00 rano.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Krzysztof Jajkiewicz, + Iwona Szyller, + Janusz Piasecki, + Jan Biernasiak, + Małgorzata Kozłowska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Msza święta w ich intencji w poniedziałek o 18.00 – zapraszamy.

7. Jak już wiemy w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy. Jeżeli ktoś ma życzenie, aby kapłan pobłogosławił dom/mieszkanie i domowników, prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś220
Wczoraj997
W tym miesiącu7677
Wszystkich2650283

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information