Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2021 NOWY ROK

1. Nowy rok Pański 2021 rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata. Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00.

2. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Oprócz odmówienia hymnu konieczne jest spełnienie zwykłych warunków odpustu, to znaczy musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.

3. Dzisiaj przypada pierwszy piątek miesiąca. Jutro pierwsza sobota. To okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Nabożeństwo po Mszy świętej o 7.00.

4. W minionym 2020 roku w naszej parafii:
• Chrztów było – 41;
• I Komunię świętą przyjęło – 72 dzieci;
• Bierzmowanie przyjęło – 57 osób;
• Ślub zawarło – 12 par;
• Pogrzebów było – 165;
• Komunii świętych rozdaliśmy – ok.30 tys.

5. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy w minionym roku wspierali naszą parafię swoimi ofiarami składanymi na tacę, a także wpłacanymi na konto parafii – „BÓG ZAPŁAĆ".

6. Drodzy goście, parafianie, dobrodzieje! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Bożego Nowego Roku! Przyjmijmy specjalne błogosławieństwo...

 

Szukaj

Licznik

Dziś206
Wczoraj997
W tym miesiącu7663
Wszystkich2650269

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information