Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2021

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem" czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (K + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat" i piszemy C + M + B. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00 – zapraszamy wszystkich jak najliczniej!

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy także Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Zebrane ofiary będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny – „Bóg zapłać" za życzliwość.

4. W tym tygodniu (7 stycznia) pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy na Mszy św. o 18.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

7. Pamiętamy, że w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy. Prosimy o indywidualne zgłoszenia, wtedy kapłan przyjdzie do naszych domów i mieszkań z Bożym błogosławieństwem.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Niedziela", „Gość Niedzielny". Co tydzień już od 12 lat nasza parafia wydaje gazetkę niedzielną „U św. Tomasza", do nabycia przy wyjściu z kościoła – drobne ofiary przeznaczamy na papier i druk gazetki – „Bóg zapłać" za życzliwość.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Jacek Topolski, + Zdzisław Wójcik, + Iwona Soja, + Ignacy Cypliński. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Msza święta w ich intencji w poniedziałek o 18.00 – zapraszamy.

10. Życząc błogosławionej niedzieli i całego tygodnia z serca wszystkim błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś224
Wczoraj997
W tym miesiącu7681
Wszystkich2650287

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information