Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 10.01.2021

1. Chrzest Chrystusa jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni i komunii z Panem Bogiem. Wracamy do początków naszego życia, dziękujemy naszym rodzicom za to, że podzielili się z nami skarbem wiary i nas do Kościoła przyprowadzili.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00. Podziękowania i prośby można składać przy ołtarzu przed Mszą świętą. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

4. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca prosimy o ofiary na tacę na wsparcie prac remontowych naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją, że także w trudnym czasie pandemii parafia ma swoje zobowiązania i wydatki. „Bóg zapłać" za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafii.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

6. Rodziny, które mają życzenie, aby kapłan pobłogosławił ich mieszkanie prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Jerzy Migryt, + Helena Jamioł, + Krzysztof Pytlik, + Zbigniew Kowalski, + Rafał Brożyna. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Msza święta w ich intencji w poniedziałek o 18.00.

8. Wszystkim z serca błogosławimy życząc miłej i błogosławionej niedzieli. ... Szczęść Boże!

 

Szukaj

Licznik

Dziś236
Wczoraj997
W tym miesiącu7693
Wszystkich2650299

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information