Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą - 17.01.2021

1. Dzisiaj II niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

2. Jutro – 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc".

3. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Módlmy za tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Z okazji zbliżających się imienin najlepsze życzenia składamy już dzisiaj Ks. Mariuszowi. W przyszłą niedzielę – 24 stycznia na Mszy świętej o godzinie 12.30 będziemy się modlić w jego intencji – po Mszy świętej złożymy mu życzenia – zapraszamy!

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

6. Serdeczne „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę na sfinansowanie prac remontowych naszego kościoła.

7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do wspólnej celebracji i osobistej refleksji nad Bożym słowem.

8. W tym tygodniu patronują nam: 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, 21 I – św. Agnieszka. W przyszłą niedzielę, wspominając św. Franciszka Salezego – patrona pracowników mediów, otoczymy modlitwą dziennikarzy.

9. W niedzielę 24 stycznia br. będziemy przeżywać „Dzień solidarności z Chorwacją". W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, będziemy modlić się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi i przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.

10. W przyszłą niedzielę także w ramach Diecezjalnej Sztafety Powołań będziemy się modlić podczas każdej Mszy św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Janina Piskorczyk, + Maksymilian Latos, + Józef Marcinkowski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych. Zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – „Szczęść Boże".

 

Szukaj

Licznik

Dziś254
Wczoraj997
W tym miesiącu7711
Wszystkich2650317

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information