Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą - 31.01.2021

1. W dzisiejszą IV Niedzielę Zwykłą obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Dzisiaj także – 31 stycznia w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Jana Bosko, patrona naszej Szkoły Katolickiej. Zachęcamy dzieci i młodzież do podjęcia nauki w naszej szkole podstawowej i liceum!!!

2. We wtorek – 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele o 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu przychodzimy z gromnicami, które pobłogosławimy podczas każdej Mszy świętej. Na Mszy św. o 17.00 pobłogosławimy świece pierwszokomunijne dla dzieci ze Szkoły Katolickiej. Prosimy o zaopatrzenie się w osłonki na świece w trosce o posadzkę i ławki! Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Prosimy o ofiary do puszek na wsparcie zakonów klauzurowych.

3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej rano i wieczorem obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

4. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. . Po Mszy Świętej rano i wieczorem błogosławieństwo chleba.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwy o powołania w pierwszy czwartek na Mszy św. o 18.00. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi rano od 6.30 i wieczorem od 15.00 po Godzinie Miłosierdzia. Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy świętej o godzinie 7.00.

6. Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i wpłacone na konto na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

7. Dziękujemy także rodzinom, które poprosiły o pobłogosławienie domów z racji kolędy i złożyły z tej okazji ofiary czy to w domu, czy w kościele – wszystkim „Bóg zapłać"!!!

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Janina Szymonek, + Andrzej Czyż, + Marianna Torbus, + Marek Gorajczyk. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę święta w poniedziałek o 18.00.

10. Życząc miłej i błogosławionej niedzieli wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś200
Wczoraj997
W tym miesiącu7657
Wszystkich2650263

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information