Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu - 21.02.2021

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

2. Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.30 (dla dzieci) i o 17.15 (dla dorosłych i młodzieży); a w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o 16.00 – dzisiaj pierwsze. Przygotowujemy się również do rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14 marca. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu" (tekst w gazetce parafialnej) oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

5. Podobnie jak w roku ubiegłym zachęcamy do włączenia się w diecezjalną akcję „Razem szturmujemy niebo" i podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji uproszenia powołań do naszego seminarium duchownego. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Listy są wyłożone w zakrystii – wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz wybraną datę.

6. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

7. Serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Dziękujemy także za ofiary przesyłane na konto parafii – „Bóg zapłać".

8. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w środę – 24 lutego w kościele o 17.00 spotkanie młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej oraz osób pragnących przyjąć ten sakrament – zapraszamy!

9. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Niedziela" z artykułem i zdjęciami o naszym kościele pt. „Sakralne piękno" autorstwa pana Jarosława Ciszka. Jest to interesujące przedstawienie ostatnich prac remontowych naszego kościoła. Warto mieć taką pamiątkę!

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Lech Motyl, + Zofia Kaleta. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 18.00

11. Każdy dzień Wielkiego Postu jest szansą na przemianę naszych serc i myśli. Nie ustawajmy w zmaganiu z naszymi słabościami i nie ulegajmy pokusom. Niech w duchowej walce wspiera nas Boże błogosławieństwo...

 

Szukaj

Licznik

Dziś257
Wczoraj997
W tym miesiącu7714
Wszystkich2650320

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information