Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 14.03.2021

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W tradycji rzymskiej jest to „Niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

2. Rozpoczynamy dzisiaj REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Naszym rekolekcjonistą jest Ks. Mirosław Lewandowski, Pallotyn, którego raz jeszcze serdecznie witamy!

3. Spotkania rekolekcyjne do środy codziennie o 8.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.00. Okazja do spowiedzi we wtorek od 7.30 i od 16.30 – przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej i nie odkładajmy jej na później. W środę o 8.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – pomóżmy osobom starszym, chorym w dotarciu do kościoła. Równocześnie z rekolekcjami parafialnymi odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci z naszej Szkoły Katolickiej – klasy I/ II/ III. Przy wyjściu z kościoła można zabrać program rekolekcji.

4. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej wieczornej odmawiamy Litanię do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin. Trwa także nowenna przed przypadającą w piątek uroczystością św. Józefa. W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W uroczystość św. Józefa zostanie zainaugurowany także specjalny Rok poświęcony Rodzinie „Amoris laetitia", który ogłosił Papież Franciszek.

5. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla młodzieży i dorosłych. Droga krzyżowa ulicami naszej parafii w tym roku nie odbędzie się.

6. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca taca przeznaczona zostanie na sfinansowanie ogrzewania naszego kościoła. Liczymy jak zawsze na Waszą ofiarność i zrozumienie potrzeb finansowych parafii.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do puszek na kwiaty do Ciemnicy, Grobu Pańskiego i dekorację wielkanocną – „Bóg zapłać".

9. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli: + Zdzisław Fedyniak, + Halina Firek, + Marianna Piekarczyk. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

10. Na owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych i całego tygodnia Wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś256
Wczoraj997
W tym miesiącu7713
Wszystkich2650319

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information