Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu - 21.03.2021

1. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych. Dzisiaj już V Niedziela Wielkiego Postu. Wszystkich, którzy w tym roku jeszcze nie uczestniczyli w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali zapraszamy do udziału w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych.

2. W czwartek – 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która z ustanowienia św. Jana Pawła II jest obchodzona w całym Kościele jako Dzień Świętości Życia. Msze święte w naszym kościele o 8.00, 10.00 i 18.00 – zapraszamy!

3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej wieczornej odmawiamy Litanię do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy naszych rodzin.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych; uroczyste poświęcenie o 11.00 na zewnątrz kościoła, a następnie procesja do świątyni. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej!

5. W przyszłą niedzielę przypada 12. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

6. W dalszym ciągu prosimy o ofiarę do puszek na kwiaty do Ciemnicy, Grobu Pańskiego i dekorację wielkanocną. W przyszłą niedzielę będą do nabycia tradycyjne „chlebki miłości".

7. Serdeczne „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na sfinansowanie ogrzewania naszego kościoła.

8. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

9. Z soboty na niedzielę przechodzimy z czasu zimowego na letni. Śpimy godzinę krócej!

10. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w środę – 24 marca w kościele o 17.00 spotkanie młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej oraz osób pragnących przyjąć ten sakrament – zapraszamy!

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Maria Patalacha, + Błażej Bzowski, + Jadwiga Makuch. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

12. Ze względu na rozwijającą się trzecią falę pandemii koronawirusa apelujemy do wszystkich o noszenie maseczek, zachowanie dystansu i dezynfekcję. Restrykcje dotyczące ilości wiernych w kościołach mają obowiązywać do 9 kwietnia. Przypominamy, że podczas wszelkich obrzędów sprawowanych wewnątrz naszego kościoła (msza święta, nabożeństwa, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 90 osób.
Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś212
Wczoraj997
W tym miesiącu7669
Wszystkich2650275

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information