Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą - 26.09.2021

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Naszymi modlitwami obejmujemy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prosimy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

 

2. W najbliższy piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali codziennie o 17.15 – przed Mszą świętą wieczorną, a w niedzielę po Mszy świętej o 16.00. Dla dzieci różaniec raz w tygodniu – w środę o godzinie 16.30, dla młodzieży w czwartek o 17.15. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. akademickiej co niedziela o godz. 19.00. Wszelkie informacje u ks. Szczepana.

 

3. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca października – będziemy obchodzić uroczystość odpustową Matki Bożej Różańcowej. Suma odpustowa z procesją o 12.30, której będzie przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosi Ks. Dr Rafał Pietruszka, kiedyś wikariusz i dyrektor naszej Szkoły Katolickiej, obecnie Delegat Biskupa Sosnowieckiego ds. ochrony dzieci i młodzieży – zapraszamy wszystkich jak najliczniej na tę uroczystość!!!

 

4. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu przypadają imieniny Ks. Michała – naszego wikariusza i P. Michała – naszego organisty. Składamy im najlepsze życzenia imieninowe życząc wielu łask Bożych i opieki Michała Archanioła – „Szczęść Boże”.

 

5. W czwartek – 30 września o 18.45 spotkanie w kościele dla wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas VI, VII i VIII – obecność obowiązkowa – zapraszamy!

 

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.30 i po Godzinie Miłosierdzia o 15.00. Nabożeństwa wynagradzające w piątek i w sobotę po Mszy świętej o 7.00. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas.

 

7. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy im najlepsze życzenia.

 

8. W tym tygodniu patronują nam: 27 IX – św. Wincenty a Paulo; 28 IX – św. Wacław; 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; 30 IX – św. Hieronim; 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus; 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

 

9. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarła: + Anna Mrożek. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

10. Na owocne przeżycie rozpoczętego tygodnia Wszystkim z serca błogosławimy – „Szczęść Boże"!!!

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś797
Wczoraj877
W tym miesiącu15959
Wszystkich2593840

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information