Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 10.10.2021

1. Dzisiaj 28. Niedziela Zwykła. Uczestnicząc we Mszy św. uświadamiamy sobie, że skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie.

 

2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi „Bóg zapłać” za ofiarność i życzliwość.

 

3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.15, a w niedzielę po Mszy św. o 16.00; dzieci w środę o 16.30, młodzież w czwartek o 17.15. W środę – 13 października połączymy różaniec z ostatnim w tym roku nabożeństwem fatimskim – procesja po różańcu i po niej Msza św. wieczorna.

 

4. W czwartek – 14 października będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. W środę – 13 października o godz. 11.00 w kościele Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii, szczególnie naszej Szkoły Katolickiej – zapraszamy!

 

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o modlitwie, Mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki:

– roczne i półroczne – czytane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 8.00 lub 10.00;

– oktawalne – czytane przez osiem dni od 1 – 8 listopada połączone z modlitwą różańcową o godzinie 17.00 i Mszą świętą za tych zmarłych o godzinie 18.00.

– jednorazowe – czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych!!! Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

 

6. W tym tygodniu patronują nam: 13 X – bł. Honorat Koźmiński, 15 X – św. Teresa od Jezusa, 16 X – św. Jadwiga Śląska. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

 

7. Za tydzień, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. – dziękujemy za dotychczasowe ofiary na tacę i wpłacane na konto parafii – „Bóg zapłać”.

 

8. Studentów i sympatyków Duszpasterstwa Akademickiego zapraszamy na Mszę św. w niedzielę o 19.00 i na spotkanie formacyjne na plebani w środę o 19.00.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarły: + Wanda Omirska, + Anna Ziobro. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

11. Życząc miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim z serca błogosławimy...

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś267
Wczoraj997
W tym miesiącu7724
Wszystkich2650330

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information