Kolęda - informacje ogólne i formularz zgłoszeniowy
2 lutego 2015

 

Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Na stole nakrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Jeżeli w rodzinie są dzieci w wieku szkolnym, na stole kładziemy również zeszyty do nauki religii. Wskazane jest, aby wszyscy domownicy, jeżeli to możliwe, byli obecni w domu. W czasie wizyty kapłana telewizor powinien być wyłączony, a ukochany pies usunięty z pokoju na czas tej wizyty. Na stole możemy również położyć dewocjonalia i poprosić kapłana o ich poświęcenie. Wizyta duszpasterska jest świetną okazją do omówienia wielu spraw i problemów rodzinnych lub parafialnych. Warto z tego skorzystać. Przyjęcie kapłana w domu należy dzisiaj uważać za publiczne wyznanie wiary. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby Diecezji, Księży i naszej Parafii – jeżeli chcemy złożyć ofiarę na sfinansowanie prac przy kościele należy to zaznaczyć i złożyć w osobnej kopercie. Kolędujemy od 9.00 i 15.00.

Niech błogosławieństwo kolędowe chroni Wasze domy, rodziny i umacnia na drodze życia chrześcijańskiego!

Dzień wcześniej przed wyznaczonym terminem kolędy ministranci dostarczą do Waszych domów informację o wizycie księdza... Początek kolędy do południa od godziny 9.00 i po południu od godziny 15.00 – prosimy o wyrozumiałość w oczekiwaniu na wizytę księdza.

Wodę święconą można zabrać z kościoła lub poprosić o poświęcenie w domu.

Jeśli w wyznaczonym terminie nie mogą Państwo przyjąć Księdza, można również poprosić o wizytę w innym terminie wypełniając formularz dostępny tutaj. Ksiądz skontaktuje się, aby ustalić inny termin.

 

Szukaj

Licznik

Dziś280
Wczoraj1070
W tym miesiącu22710
Wszystkich2206580

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information