Papież Jan Paweł II błogosławionym! |
2 maja 2011 |
Tuż po godz. 10.30 Benedykt XVI wygłosił oficjalną formułę beatyfikacyjną podczas Mszy św. na Placu św. Piotra w Rzymie!
"Spełniając pragnienie naszego brata Agostino kardynała Valliniego, naszego wikariusza generalnego dla diecezji Rzymu, wielu innych braci w episkopacie oraz licznych wiernych, po zasięgnięciu opinii Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych naszą władzą apostolską zgadzamy się, aby Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, papież, od tej chwili nazywany był błogosławionym, a jego święto obchodzone mogło być w miejscach i zgodnie z regułami ustalonymi przez prawo 22 października każdego roku. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" - brzmiała formuła. Reakcją setek tysięcy osób zgromadzonych na Placu św. Piotra i w okolicznych ulicach Rzymu był ogromy entuzjazm.
|
Rezurekcja - relacja foto |
24 kwietnia 2011 |
Mszę świętą rezurekcyjną z procesją wokół kościoła o godzinie 6.00 rano odprawił w naszym kościele Ks. Biskup Piotr Skucha – zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tej uroczystości.
|
Gazetka "U Tomasza" - 24.04.2011 |
23 kwietnia 2011 |
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszej gazetki (do pobrania w pliku PDF).
|
Wielka Sobota w obiektywie |
23 kwietnia 2011 |
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trzeciego dnia Triduum - Wielkiej Soboty (poświęcenia pokarmów oraz wieczornej liturgii).
|
23 kwietnia 2011 |
Wielki Piątek – drugi dzień Triduum Paschalnego. Liturgia tego dnia upamiętnia śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu i złożenie jego ciała do grobu.
|
Wielki Czwartek - fotoreportaż |
22 kwietnia 2011 |
Dzisiejsza msza wieczorna rozpoczęła Święte Triduum Paschalne. Przypomina ona Ostatnią Wieczerzę, w czasie której Chrystus ofiarował Bogu Ojcu pod postaciami chleba i wina swoje ciało i swoją krew, a następnie dał Apostołom do spożycia oraz nakazał im i ich następcom w kapłaństwie, by czynili to na Jego pamiątkę.
|
Gazetka "U Tomasza" - 17.04.2011 |
17 kwietnia 2011 |
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszej gazetki (do pobrania w pliku PDF).
|
Triduum Paschalne - program |
17 kwietnia 2011 |
Niedzielą Palmową rozpoczynamy w liturgii okres Wielkiego Tygodnia, w którym urzeczywistniają się największe wydarzenia historii zbawienia. Tym czym niedziela jest w ciągu tygodnia, tym w całym roku liturgicznym są trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota. Niech nikogo spośród nas nie zabraknie w te święte dni w naszej świątyni. Zapraszamy w:
|
Niedziela Palmowa w obiektywie |
17 kwietnia 2011 |
Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy w Kościele Katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa, z którą wiąże się zwyczaj święcenia palm, znany w Polsce od średniowiecza. Częścią tej tradycji są uroczyste procesje palmowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.
|
Droga Krzyżowa ulicami (foto) |
9 kwietnia 2011 |
8 kwietnia 2011 roku odbyła się wieczorna Droga Krzyża ulicami Pogoni. O godzinie 19.00 z naszej parafii wyruszyła ze specjalnym krzyżem procesyjnym do parafii św. Łukasza na Radosnej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>
|
Strona 61 z 67 |