Ogłoszenia na Narodzenie Pańskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NARODZENIE PAŃSKIE - 25 GRUDNIA 2008

1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujmy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność.

2. W dni świąteczne zapraszamy wszystkich na Msze święte do naszej parafialnej świątyni. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, by nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać jeszcze piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary!

3. Serdeczne podziękowania składamy księdzu Grzegorzowi i wszystkim, którzy razem z nim w bocznej nawie kościoła zbudowali piękną tegoroczną szopkę – „Bóg zapłać”.

4. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Gorąco polecamy te uczelnie Waszej ofiarności!

5. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.
 - W sobotę, 27 grudnia, wspominamy świętego Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
- W niedzielę, 28 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Mszę świętą o godzinie 10.00 odprawi w intencji naszych rodzin Ks. Biskup Piotr Skucha – Administrator Diecezji Sosnowieckiej – zapraszamy wszystkich!

6. W najbliższym czasie rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Plan kolędy będzie podany w najbliższą niedzielę.

7. Już dziś zapraszamy także wszystkich na koncert „Rodzinne kolędowanie” w sobotę, 10 stycznia 2009 roku, o godzinie 19.00 w wykonaniu Rodziny Pospieszalskich i Rodziny Sojków.


 

Szukaj

Licznik

Dziś540
Wczoraj1097
W tym miesiącu2490
Wszystkich2805649

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information