Ogłoszenia na święto świętego Szczepana
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA – 26 GRUDNIA 2008

l. Dzisiaj, w drugi dzień Bożego Narodzenia obchodzimy święto świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

2. Mimo nuty smutku dzisiejszego święta radujmy się czasem Bożego Narodzenia. Zapraszamy do udziału w świątecznej Eucharystii oraz we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek przy żłóbku. W wielu polskich kościołach tradycyjnie śpiewamy je aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3. Składane dziś na tacę w całej Polsce ofiary będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność!

4. W oktawie Bożego Narodzenia obchodzimy kolejne święta. Jutro, 27 grudnia, w liturgii wspominamy świętego Jana Apostoła. A w niedzielę, 28 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Zachęcamy do licznego i właśnie rodzinnego udziału w Eucharystii zwłaszcza o godzinie 10.00, kiedy Mszę świętą w intencji naszych rodzin odprawi Ks. Biskup Piotr Skucha. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.

5. Jak zapowiadaliśmy, po niedzieli rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Zechciejmy dobrze się przygotować do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty; by poznać nowych księży pracujących w naszej parafii. Plan kolędy będzie podany w najbliższą niedzielę.

6. Już dziś zapraszamy także wszystkich na koncert „Rodzinne kolędowanie” w sobotę, 10 stycznia 2009 roku, o godzinie 19.00 w wykonaniu Rodziny Pospieszalskich i Rodziny Sojków.

 

Szukaj

Licznik

Dziś481
Wczoraj1097
W tym miesiącu2431
Wszystkich2805590

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information