Ogłoszenia na niedzielę 4 stycznia 2009

1. We wtorek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
W to święto zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
Msze święte w naszym kościele o godzinie 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to święto nakazane i chociaż jest to dzień powszedni mamy obowiązek uczestnictwa we mszy świętej  .

 2. W dzisiejszą niedzielę – pierwszą miesiąca po mszy świętej o godzinie 16.00 spotkanie Żywego Różańca.

 3. W piątek o godzinie 17.00 msza święta w 15 lecie Grupy AA Pogoń i w 6 rocznicę Grupy AŻ Pogoń działających przy naszej parafii.
 
 4. W sobotę o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich na koncert „Rodzinne kolędowanie” w wykonaniu rodzin Pospieszalskich i Sojków. Przed koncertem msza święta o godzinie 18.00.

 5. W mijającym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli: + Tomasz Iwan, + Stefan Bąk, + Tadeusz Kozik, + Stanisława Kapuścik, + Lech Matla i + Zofia Grzesiuła. Msza święta w ich intencji w poniedziałek o godzinie 18.00.

 6. W poniedziałek także o godzinie 18.00 msza święta za zmarłych w ostatnim kwartale podopiecznych Hospicjum św. Tomasza. Będziemy modlić się także za rodziny przeżywające żałobę po odejściu swoich bliskich – zapraszamy.

7. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna? Program kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś551
Wczoraj1097
W tym miesiącu2501
Wszystkich2805660

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information