Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 STYCZNIA 2009

1. Dzisiaj w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Diecezjalne nabożeństwo ekumeniczne z udziałem przedstawicieli kościołów siostrzanych odbędzie się w naszym kościele parafialnym w czwartek – 22 stycznia o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy! Jesteśmy gospodarzami – niech więc nie zabraknie na tym nabożeństwie przedstawicieli Kościoła rzymskokatolickiego.

2. W dzisiejszą niedzielę w Kościele obchodzimy też Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

3. Przy wyjściu z kościoła prosimy dzisiaj o ofiary do puszek na pomoc rodzinom wielodzietnym i potrzebującym – „Bóg zapłać” za waszą życzliwość.

4. W środę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a zaraz w czwartek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca.

6. Siostry Boromeuszki zwane także Karolankami zapraszają dziewczęta na rekolekcje do Częstochowy od 1 lutego godz. 17.00 do 4 lutego godz. 10.00. Więcej informacji na plakacie.
 
 7. W tym tygodniu wspominamy: 19 I – św. Józefa Sebastiana Pelczara; 21 I – św. Agnieszkę; 23 I – bł. Wincentego Lewoniuka i jego Towarzyszy; 24 I – św. Franciszka Salezego.

8. W poniedziałek o godzinie 18.00 msza święta za zmarłych w minionym tygodniu naszych parafian: + Zdzisława Kotrasa, + Krystynę Wyszyńską, + Zygmunta Wróblewskiego i + Henrykę Krzywińską – zapraszamy rodziny pogrążone w żałobie.

9. W związku z rozpoczętym Nowym Rokiem przypominamy:
• Chrzty odbywają się w naszej parafii na mszy świętej w I niedzielę miesiąca o godzinie 12.30; chrzest należy zgłosić przynajmniej tydzień wcześniej dostarczając akt urodzenia dziecka z USC i zaświadczenia dla chrzestnych jeżeli są spoza naszej parafii; możliwe jest ochrzczenie dziecka w innym terminie, ale poza mszą świętą;
• Roczki – msza święta w intencji rocznych dzieci i ich rodziców, połączona ze specjalnym błogosławieństwem odprawiana jest w IV niedzielę miesiąca o godzinie 12.30;
• Śluby – formalności związane z zawarciem małżeństwa należy załatwiać na trzy miesiące przed planowanym terminem dostarczając aktualną !!! metrykę chrztu, dowód osobisty, świadectwo ukończenia nauki religii; termin ślubu można ustalić wcześniej;
• Pogrzeby – formalności związane z tym smutnym obrzędem należy najpierw załatwić w parafii ustalając termin pogrzebu i dopiero udać się na cmentarz.

10. W tym tygodniu dobiegnie końca wizyta duszpasterska. W piątek – 23 stycznia – chcemy odwiedzić po kolędzie te rodziny, których do tej pory nie zastaliśmy w domu – zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Program kolędy na ten tydzień jest następujący:

 

Szukaj

Licznik

Dziś496
Wczoraj1097
W tym miesiącu2446
Wszystkich2805605

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information