Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16.06.2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego", powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W środę, 19 czerwcazakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną o 8.00 – szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie z terenu naszej parafii i o 10.00 – nasza szkoła katolicka. Podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego we wtorek od 17.00.

3. W czwartek, 20 czerwca, Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 11.15, ok.13.30 – po procesji i o 19.00. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy z orkiestrą w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.15, po której wyruszy procesja. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" – powiedział Pan Jezus. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków – próba w poniedziałek o 17.00. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

4. Trasa procesji jak w poprzednich latach jest następująca:
* od kościoła skręcamy w prawo w ul. Orlą i pójdziemy ulicami: Staropogońską, Żytnią, Bracką – 1 ołtarz: przygotowuje Oaza Rodzin,
* następnie Skłodowskiej, Grochową, Żytnią – 2 ołtarz – przy uniwersytecie: przygotowuje Zespół charytatywny i mieszkańcy,
* dalej Reymonta – 3 ołtarz: przygotowuje Żywy Różaniec,
* i Orlą – 4 ołtarz przy kościele: przygotowują rodzice dzieci komunijnych i młodzież.

5. Przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna w kościele. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. Msze święte i nabożeństwa w tym tygodniu będziemy odprawiać w remontowanym kościele.

7. Serdeczne „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę, a także wpłaty na konto parafii na sfinansowanie prac remontowych naszego kościoła.

8. Jutro – 17 czerwca uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, uczestnika powstania styczniowego, malarza, opiekuna biednych i bezdomnych, głównego Patrona naszej sosnowieckiej diecezji.

9. We wtorek, 18 czerwca, przypada 30. rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Jubilata obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.

11. Tradycyjna Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę wyrusza 23 sierpnia. Można się już zapisywać do naszej grupy dekanalnej. Wszelkie informacje u Ks. Arka.

12. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Zofia Zygmuntowska, + Wiesław Kaniewski, + Zbigniew Jarecki, + Ryszard Dąbrowski – polecamy ich Miłosierdziu Bożemu. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 18.00.

13. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie. Wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś533
Wczoraj1097
W tym miesiącu2483
Wszystkich2805642

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information