Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy - 25.04.2021

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy szczególnie o powołania z naszej wspólnoty parafialnej.

2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe po Mszy świętej o 18.00, a w niedzielę po Mszy świętej o 16.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

4. W sobotę – 1 maja – przypada także wspomnienie Św. Józefa Robotnika. Msze św. o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00.

5. W czwartek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

6. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i wpłacone na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

7. Msza święta w intencji maturzystów naszego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Bosko w Sosnowcu o dary Ducha Świętego i pomyślne zdanie egzaminów maturalnych zostanie odprawiona w piątek – 30 kwietnia 2021 roku o godz. 12.15. Informujemy równocześnie o trwającej rekrutacji do klas pierwszych liceum oraz o uzupełniającym naborze do klas II i III. Serdecznie zapraszamy. Maturzystom życzymy powodzenia!!!

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Krystyna Pietranek-Wyder, + Zdzisława Danieluk, + Andrzej Majchrzak, + Janusz Gawlik. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o godzinie 18.00.

10. Życząc błogosławionego tygodnia wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś45
Wczoraj845
W tym miesiącu4469
Wszystkich2450257

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information