Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą - 06.06.2021

1. Dziś w X Niedzielę Zwykłą obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy licznie wzięli udział w procesji eucharystycznej ulicami Pogoni, a szczególnie tym, którzy zbudowali ołtarze, jak również asyście, ministrantom i lektorom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Żywemu Różańcowi i wszystkim grupom parafialnym, orkiestrze oraz Panu Organiście.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe z procesją po kościele. Dzisiaj procesja po Mszy świętej o 8.00. W czwartek zakończenie oktawy. Podobnie jak w Boże Ciało pójdziemy do czterech ołtarzy wokół kościoła – prosimy o pomoc w ich budowie od godziny 16.00. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Także w czwartek po procesji poświęcenie tradycyjnych wianków z ziół i kwiatów.

4. W piątek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – zapraszamy! Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

6. Zespół Szkół Katolickich istniejący przy naszej parafii serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną na stronie www.katolik.sosnowiec.pl Oferta skierowana jest do uczniów i rodziców klas pierwszych szkoły podstawowej oraz absolwentów klas ósmych. Dysponujemy również kilkoma wolnymi miejscami w pozostałych klasach.
Szkołę wyróżnia miła i przyjazna atmosfera, zwiększona liczba godzin przedmiotów wiodących, profesjonalna nauka języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego.
Zapewniamy wyrównanie braków po czasie nauczania zdalnego, profesjonalną opiekę nauczycieli, pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Naszym celem jest wychowanie i kształcenie w duchu patriotycznym i religijnym. Czekamy na Was!

7. W przyszłą niedzielę – 13 czerwca o godzinie 11.15 Rocznica I Komunii świętej dzieci z naszej szkoły katolickiej.

8. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Maria Czaicka, + Bronisława Chmielewska, + Dorota Duda, + Teresa Makowska, + Bogdan Marzęcki. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

9. Życząc miłej i błogosławionej niedzieli Wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś864
Wczoraj877
W tym miesiącu16026
Wszystkich2593907

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information