Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwyką - 13.06.2021

1. Dzisiaj XI niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy świętej o godzinie 16.00 z racji 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie.

2. Jutro 22 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Jutro także ks. biskup Piotr Skucha będzie przeżywał 51 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Wypraszajmy dla Jubilata potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.

3. W czwartek uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona naszej diecezji.

4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy świętej o 18.00. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytajmy siebie, czy uczestniczymy w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlimy się Koronką do miłosierdzia Bożego czy korzystamy z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

5. W każdy piątek Koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni, która trwa do Mszy Świętej o 18.00. Jest wiele spraw, które warto polecić Bogu. Adoracja odbywa się w ciszy, więc każdy ma głos przed Bogiem.

6. W piątek, 18 czerwca, przypada 32 rocznica święceń kapłańskich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Dziękując za lata kapłańskiej i biskupiej posługi naszego Pasterza, módlmy się, aby dobry Bóg darzył Jubilata obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. W przyszłą, trzecią niedzielę czerwca prosimy o ofiary na tacę na wsparcie naszej parafii. Jak zawsze liczymy na Waszą ofiarność i życzliwość.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Jerzy Łabuś, + Wiesława Zaremba. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

10. Od 13 czerwca w kościołach może być zajętych 50%, a od 26 czerwca 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Biskupi podjęli także decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

11. Polecamy Wszystkich opiece świętego Antoniego – patrona dnia dzisiejszego i z serca Wam błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś453
Wczoraj746
W tym miesiącu28406
Wszystkich2896272

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information