Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą - 18.07.2021

1. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wezwanie: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

 

2. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W sobotę po Mszy świętej o 18.00 i w niedzielę po 8.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 19.00 będziemy błogosławić kierowców i pojazdy mechaniczne. Samochody ustawiamy wokół kościoła.

 

3. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00 – zapraszamy!

 

4. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę na sfinansowanie bieżącej działalności naszej parafii.

 

5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

 

6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie – w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka funduszy, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

 

7. W przyszłą niedzielę będzie obchodzony także po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka.

 

8. W tym tygodniu patronują nam: 20 lipca – bł. Czesław; 22 lipca – św. Maria Magdalena; 23 lipca – św. Brygida; 24 lipca – św. Kinga.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Wiesława Bukowska, + Artur Wojnar, + Roman Ryś. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

11. Wszystkim z serca błogosławimy i życzymy udanej niedzieli i całego tygodnia – „Szczęść Boże”.

 

Szukaj

Licznik

Dziś525
Wczoraj746
W tym miesiącu28478
Wszystkich2896344

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information