Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 29.08.2021

1. Dzisiaj – w ostatnią niedzielę sierpnia, kończy się czas wakacji i urlopów. Na progu nowego roku szkolnego przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

 

2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

 

3. 1 września wspominamy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

 

4. Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Okazja do spowiedzi we wtorek – 31 sierpnia od godziny 17.00. We środę 1 września zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym:

- o 8.00 szkoły podstawowe i średnie z terenu naszej parafii;

- o 9.00 nasza szkoła katolicka – Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Biskup Grzegorz Kaszak.

Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych na zakończenie Mszy Świętych.

Bardzo prosimy o przestrzeganie w kościele wszystkich zarządzeń sanitarnych, zwłaszcza zasłanianie nosa i ust.

 

5. W najbliższy piątek, 3 września, przypada dzień imienin księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, aby dobry Bóg darzył naszego pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski. Msza w intencji solenizanta odprawiona zostanie w bazylice katedralnej w Sosnowcu, w sobotę 4 września o godz. 10.00.

 

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od 6.30 i od 15.00 – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na początek roku szkolnego. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas.

 

7. Od przyszłej niedzieli powracamy do Mszy świętej o 16.00; – w tygodniu Msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu od 15.00 – 17.30, w sobotę tylko do południa od 10.00 – 12.00. W dni powszednie zapraszamy również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00, a w piątki – na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

8. W minionym tygodniu nastąpiła u nas zmiana wikariuszy. Dotychczasowi przeszli na nowe parafie, a do nas zostali skierowani: Ks. Michał Surma i Ks. Szczepan Tomala. Od teraz będzie w naszej parafii o jednego wikariusza mniej! Ks. Michałowi i Ks. Szczepanowi życzymy satysfakcji z posługi duszpasterskiej w naszej parafii – „Szczęść Boże”.

 

9. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Jerzy Krawiec, + Wanda Gałkowska, + Czesław Kowal. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

10. Najserdeczniejsze życzenia przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny. Na najbliższy tydzień wszystkim z serca błogosławimy…

 

Szukaj

Licznik

Dziś823
Wczoraj877
W tym miesiącu15985
Wszystkich2593866

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information